تبلیغات
ورزشی - مشکوک بودن اعطای میزبانی جام جهانی به آلمان

مشکوک بودن اعطای میزبانی جام جهانی به آلمان

بیست و ششم تیر 91 11:06 ق.ظ

نویسنده : mojtaba mehr

رئیس سوئیسی فیفا اعلام کرد که یکی از اعضای فیفا که در رای گیری میزبان جام جهانی حق رای داشت، در زمان رای گیری سالن را ترک کرد و معتقد است شک نکردن به این موضوع، از روی سادگی اش بوده است.


او در گفتگویی گفت:" ممکن است میزبانی جام جهانی فروخته شده باشد. فکر می کنم در مورد جام جهانی 2006 این اتفاق رخ داد، وقتی که یکی از اعضا در آخرین لحظات سالن را ترک کرد؛ به این ترتیب به جای اینکه رای گیری 10-10 شود، 10-9 به نفع آلمان شد.

خوشحالم که رای تعیین کننده به من تعلق نداشت. شاید من در آن زمان زیادی ساده بودم. نمی خواهم کسی را متهم کنم. تنها اتفاقی که رخ داد را تعریف کردم."


این اظهارات بلاتر با واکنش تند مسئولان فدراسیون فوتبال آلمان روبرو شد.


هلموت ساندروک، دبیر کل فدراسیون فوتبال آلمان اعلام کرد بلاتر می خواهد با این اظهارات، اذهان را از ماجرای رشوه گیری ژائو هاوه لانژ منحرف کند.


بلاتر همچنین اعلام کرد یکی از روسای فدراسیون های فوتبال که نامی از آن نبرد، قصد داشت در سال 1986 به او رشوه بدهد.


" زمانی که من دبیرکل فیفا بودم، رئیس فدراسیون یکی از کشورها نزد من آمد و تلاش کرد به من رشوه بدهد. در آن زمان مرحله حذفی رقابت های جام جهانی 1986 در جریان بود. این اتفاق همین جا در مقر فیفا رخ داد.


او نزد من آمد و گفت خیلی خوب می شود اگر داور به سود ما سوت بزند. او یک پاکت که 50 هزار دلار در آن به من داد و من آن را به حسابدار مان دادم.


ما حسابی به نام او (فرد رشوه دهنده) باز کردیم و پول را به آن حساب ریختیم و بعد از مدتی به او جریان را گفتیم. از آن پس کسی به من پیشنهاد رشوه نکرد."
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -