تبلیغات
ورزشی - کی‌روش: نگویید از من حمایت می‌کنند

کی‌روش: نگویید از من حمایت می‌کنند

بیست و نهم اردیبهشت 91 03:49 ب.ظ

نویسنده : mojtaba mehr
 کارلوس کی‌روش پس از تمرین امروز تیم ملی در جمع خبرنگاران به خبرنگار یکی از خبرگزاری‌ها رو کرد و گفت: این آخرین باری است که من با شما درباره تیم ملی صحبت می‌کنم. شما در خبرگزاری‌تان به من تهمت زدید که در انتقال یک بازیکن به منچستریونایتد نقش داشتم. اگر خبرگزاری شما فردا رسما از من عذرخواهی نکند شکایت می‌کنم.

وی که بسیار عصبانی بود، اظهار داشت: من دو انتخاب برای شما می‌گذارم یا رسما معذرت خواهی کنید یا ثابت کنید که چنین اتفاقی افتاد است. در غیر این صورت از شما شکایت خواهم کرد شما برای من دلیل بیاورید و اینکه بدون مشورت من چنین خبری منتشر کرده‌اید دلیل محکم و قوی‌ نیست. من با شما خصومت شخصی ندارم و در مورد خبرگزاری شما که به من تهمت زده صحبت‌ کردم.‌ نمی‌خواهم دیگر در این رابطه صحبت کنم.

کی‌روش پس از این موضوع در پاسخ به خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه شرایط تیم ملی را چگونه می‌بیند، گفت: خودتان شرایط تیم ملی را نمی‌بینید؟ نمی‌بینید با تیم نصف و نیمه در حال تمرین هستیم و این تیمی است که انتظار می‌رود به جام جهانی برود. شما فکر می‌کنید ما چنین انتظاری داشتیم؟ این سؤال را نباید از من بپرسید، فقط می‌توانم بگویم از بازیکنان فعلی در اردو خیلی راضی هستم.

وی در پاسخ به این سؤال که ملی پوشان، استقلال، سپاهان و پرسپولیس درگیر لیگ قهرمانان آسیا هستند گفت: سؤال اصلی ما اینجا است. به نظر می‌رسد اینجا می‌ترسید که در مورد این مسئله حرف بزنید. به هر حال شرایط ما این است. ما یک برنامه‌ای داده‌ایم و بازیکنانی را انتخاب کرده‌ایم و قرار بود اینها دیروز اینجا باشند ولی نیستند. سعی کردیم این مشکل را حل کنیم. آنچه ما برنامه ریزی کرده بودیم اکنون اجرا نشده و این آن چیزی نیست که ما توافق کرده بودیم و مطمئن باشید این شرایط به تیم ملی ضربه می‌زند.

کی‌روش تصریح کرد: این مسئله تقصیر باشگاه و سرمربیان باشگاه‌ها نیست اما آنچه که مشخص است صددرصد تقصیر من هم نیست. از 8 ماه قبل برنامه ریزی کرده بودم و اکنون کارم را دنبال می‌کنم و با بازیکنان خوب فعلی برنامه را جلو می‌بریم. آنهایی که دعوت کردم اگر آمدند که هیچ وگرنه با همین روند ادامه می‌دهیم.

سرمربی پرتغالی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که ملی پوشان این 3 تیم نیز تحت اختیار باشگاه هستند عنوان کرد: شما خودت چه فکر می‌کنی؟ اگر هر روز سر کار نروی به شرکتی که کار می‌کنی لطمه وارد نمی‌شود؟ اگر 50 درصد همکاران شما سر کار نیایند به کار لطمه نمی‌خورد؟ سؤال واضح و جواب در آن مشخص است.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که با توجه به گلایه‌هایی که دارد امکان موفقیت تیم ملی وجود دارد یا خیر گفت: فقط به من نگویید که همه از من حمایت کردند. واقعیت این است که کارم را انجام می‌دهم و تنها کاری که از دستم بر می‌آید این است که از طریق مدیر رسانه‌ای لیست آماده باشی را به فدراسیون می‌دهم که در این لیست یک سری بازیکنان دعوت می‌شوند. اگر بعد از لیگ قهرمانان این تعداد خود را به ما معرفی کردند که هیچ وگرنه با همین افرادی که در اردو هستند کار را ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: باز هم می‌گویم مسئله‌ای که اکنون برای من اهمیت دارد این است که کسی نگوید منافع ملی در اولویت قرار دارد. واقعیت این است آنچه که اکنون در اولویت است باشگاه‌ها و لیگ قهرمانان آسیا است و شفاف بگویم به این مسئله احترام می‌گذارم.

کی‌روش تاکید کرد: تکرار می‌کنم و از شما می‌خواهم هر چند بار که تاکید می‌کنم، بنویسید. به من نگوید اولویت تیم ملی است. من کاملا به این مسئله احترام می‌گذارم و هیچ مشکلی نیست و دوست ندارم مشکل ساز شوم. فقط چیزی که شفاف می‌گویم این است که به من نگوید اولویت تیم ملی است.

وی گفت: اکنون با بازیکنانی که در اختیار دارم سعی خودم را می‌کنم تا بهترین نتیجه را بگیرم. فقط خواهش می‌کنم در انتها نگویید که این برنامه توافق شده ما بود. من برنامه‌ای را مشخص کردم اما واقعیت چیز دیگری است ولی با این حال از شرایط تیم خودم خیلی ‌راضی‌ام.

کی‌روش در خصوص اینکه این جمله را به طعنه می‌گوید گفت: نه، اصلا این طور نیست و کاملا جدی‌ام و شرایط را درک می‌کنم. واقعیت همین است. ما هم باید خود را آماده کنیم ولی با توجه به شرایط موجود ولی اگر کسی به من بگوید اولویت تیم ملی است احساس می‌کنم که متوجه قضایا نیست.

کی‌روش اظهار داشت: برای شما مثال ساده‌ای می‌زنم تا این مسائل را درک کنید. مثل این می‌ماند که به من بگویند شما می‌توانید از طریق اتوبان به اصفهان بروید و من هم طبق همین برنامه ریزی می‌کنم اما واقعیت این است که اتوبان قابل استفاده نیست و من هم می‌گویم مشکلی نیست از راه دیگری می‌روم اما اگر دیرتر به اصفهان برسم کسی نباید بگوید که به من اتوبان داده‌اند. پیغام من مشخص است.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که آیا 8 ماه قبل که برنامه تیم ملی را به فدراسیون داده به او توضیح ندادند که امکان جابه جایی لیگ قهرمانان آسیا نیست گفت: برنامه‌های AFC مشخص است اما بعد از جلسات متعددی که من با رئیس وقت سازمان لیگ داشتم و در این رابطه صحبت کردیم بعدا متوجه شدم او به AFC رفته و برنامه‌ها را طوری ریخته که مسابقات اکنون برگزار شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا عزیز محمدی به او قولی داده بود اظهار داشت: او به من قولی نداده بود چون تصمیم نهایی را AFC می‌گیرد اما طبق تصمیمی که گرفته بودیم قرار شده بود مسئولان فدراسیون تلاش کنند مسابقات لیگ قهرمانان به فصل بعد موکول شود. آنها به آنجا رفتند و مسابقات را یک هفته زودتر برنامه ریزی کردند و این درست در وسط برنامه‌های ما است.

کی‌روش خاطرنشان کرد: قرار است فینال لیگ قهرمان اروپا 19 می برگزار شود. اگر توجه کنیم بازیکنان ملی پوش چلسی و بایرن مونیخ بعد از این بازی در خدمت تیم ملی‌شان خواهند بود اما ما در لیگ قهرمانان آسیا 11 بازیکن اصلی خود را داریم و از این بابت قطر و ازبکستان دو حریف جدی در مسابقات مقدماتی جام جهانی خیلی خوشحالند چون نهایتا یک تا دو بازیکن خود را در لیگ قهرمانان آسیا دارند. الان حقایق عوض شده و باید طوری دیگری برنامه ریزی کنند که طبق حقایق باشد.

کی‌روش تاکید کرد: واقعیت است که فکر می‌کردیم 17 می همه بازیکنان را در اختیار داریم و اکنون نداریم و اکنون من به شما یک راه حل می‌دهم. من به همین بازیکنان فعلی اعتماد می‌کنم ولی به من نگویید که اتوبان را در اختیارم گذاشتند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که آیا کسی را مقصر می‌داند گفت: فدراسیون فوتبال، AFC و سازمان لیگ همه دست به دست هم داده‌اند تا چنین اتفاقی رخ دهد. تنها چیزی که می‌گویم این است که من به عنوان سرمربی ایران سعی می‌کنم بهترین آمادگی را به وجود آوردم تا بهترین نتیجه حاصل شود. این آخرین باری است که درباره این مسئله حرف می‌زنم. بارها تکرار کرده‌ام جام جهانی از همین حال شروع می‌شود. ازبک و قطر حریفان جدی تیم ملی هستند و ما باید تمرکز بالایی داشته باشیم.

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اخبار کی‌روش ،
آخرین ویرایش: - -