تبلیغات
ورزشی - هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

بیست و ششم اردیبهشت 91 02:36 ب.ظ

نویسنده : mojtaba mehr

هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فردا با برگزاری 8 دیدار آغاز می‌شود و پرسپولیس و سپاهان به ترتیب مقابل الشباب امارات و الاهلی عربستان به میدان می‌روند.


پرسپولیس پس از پایان فصلی تلخ در لیگ برتر ایران و ثبت رده عجیب دوازدهمی در حالی در خانه الشباب گام به میدان می‌گذارد که نتایج ضعیف این تیم در لیگ به آسیا هم کشیده شد. پرسپولیس که می‌توانست در دو دیدار خانگی دور برگشت با کسب حداقل 4 امتیاز صعود خود به مرحله بعدی به عنوان تیم نخست را قطعی کند با تساوی مقابل الغرافه و شکست مقابل الهلال و کسب تنها یک امتیاز سرنوشت صعود را به بازی پایانی کشاند.


شاگردان دنیزلی در بازی رفت مقابل الشباب در نخستین روزهای سال 91 با نتیجه 6 بر یک به برتری رسید و به هواداران عیدی دادند. پرسپولیس فردا پس از یک هفته غیبت دنیزلی را روی نیمکت خود می‌بیند و برای اینکه صعودش دردسرساز نشود با تمام قوا به دنبال پیروزی خواهد بود تا با فتح امارات از حالا خود را در مرحله دوم لیگ قهرمانان آسیا ببیند.


طبق قانون AFC در صورتی که تیم‌ها در پایان مرحله گروهی با امتیازات مساوی به کار خود پایان دهند، ابتدا دیدار رو در رو و سپس تفاضل گل سرنوشت صعود را تعیین خواهد کرد. بر همین اساس اگر پرسپولیس حتی مقابل الشباب به نتیجه تساوی نیز رضایت دهد با 9 امتیاز حداقل به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود خواهد کرد.


پرسپولیس در صورتی که در گروه چهارم رقابت‌ها به مقام دومی رضایت دهد در عربستان به مصاف الاتحادی می‌رود که صعودش به عنوان تیم اول گروه دوم را قطعی کرده است. سرخ‌پوشان همچنین در صورت صعود به عنوان تیم اول در بازی یک هشتم نهایی در ورزشگاه آزادی از یکی از دو تیم بنی‌یاس امارات یا پاختاکور میزبانی می‌کنند. 


در دیگر دیدار این گروه فردا الهلال عربستان در خانه از الغرافه میزبانی می‌کند.


*جدول رده‌بندی گروه چهارم:


1-الهلال عربستان  9 امتیاز


2-پرسپولیس 8 امتیاز


3-الغرافه قطر  6 امتیاز


4-الشباب امارات 2 امتیاز


* سپاهان به دنبال صدرنشینی


دیگر نماینده کشورمان یعنی سپاهان فردا در فولادشهر از الاهلی عربستان پذیرایی می‌کند. دو تیم پیش از این صعود خود به مرحله حذفی را قطعی کرده‌اند و این دیدار به منظور مشخص کردن صدرنشین برگزار می‌شود.


سپاهان پس از قهرمانی در لیگ ایران با انگیزه‌ای مضاعف به دیدار حریف عربستانی می‌رود. حریفی که در دیدار رفت در دقیقه 95 با یک پنالتی از شکست گریخت.


در مرحله یک هشتم نهایی و در تک دیدار این مرحله تیم‌های صدرنشین گروه‌های هشتگانه در خانه از تیم‌های دوم میزبانی می‌کنند و سپاهان در صورت صدرنشینی در مرحله بعدی باید در خانه از تیم دوم گروه اول میزبانی کند و به احتمال بسیار زیاد این تیم، تیمی نخواهد بود جز استقلال.


*جدول رده‌بندی گروه سوم:


1-الاهلی عربستان  10 امتیاز؛  تفاضل 2


2-سپاهان 10 امتیاز؛ تفاضل یک


3-لخویا قطر  6 امتیاز


4-النصر امارات  3 امتیاز


فرداشب همچنین 4 دیدار از منطقه شرق آسیا و از گروه‌های هفتم و هشتم طبق برنامه زیر برگزار می‌شود:


ناگویا گرامپوس - سنترال کوئست


تیانجین تدا - سئونگ‌نام ایلهوا


*جدول رده‌بندی گروه هفتم:


1- سئونگ‌نام ایلهوا 7 امتیاز، تفاضل 5+


2- ناگویا گرامپوس 7 امتیاز، تفاضل 3+


3- سنترال کوئست 6 امتیاز


4- تیانجین تدا 3 امتیاز


چونبوک موتورز - کاشیوا ریسول


بوریرام یونایتد - گوانگژو


*جدول رده‌بندی گروه هشتم:


1-چونبوک موتورز 9  امتیاز


2-گوانگژو 7امتیاز


3-کاشیوا ریسول 7 امتیاز


4-بوریرام یونایتد 6 امتیاز


مرحله گروهی این رقابت‌ها چهارشنبه با برگزاری 8 دیدار دیگر به پایان می‌رسد که در حساس‌ترین مسابقه استقلال در ازبکستان به مصاف نسف‌قارشی می‌رود. آبی‌پوشان در صورت کسب تساوی نیز به جمع 16 تیم برتر آسیا راه خواهند یافت.

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اخبار لیگ قهرمانان آسیا ،
آخرین ویرایش: - -