تبلیغات
ورزشی - دربی شهر منچستر با طعم قهرمانی

دربی شهر منچستر با طعم قهرمانی

یازدهم اردیبهشت 91 07:09 ب.ظ

نویسنده : mojtaba mehr

بر این اساس مصاف این دو رقیب در شرایطی کاملا متفاوت با گذشته انجام خواهد شد. این جدال علاوه بر 3 امتیاز ارزشمندش، در ورزشگاه «اتحاد» یک عامل و انگیزه افزون‌تر نیز دارد و آن روشن شدن چهره تیم برتر لیگ و در نهایت تعیین قهرمان فصل!


دو تیم که از ابتدای فصل جاری رقابت فشرده‌ای را بر سر کسب عنوان مقام قهرمانی لیگ برتر آغاز کردند، از همان بدو شروع کار در دو پله اول و دوم جدول، هفته‌ها «جا» خوش کرده و خود را شایسته کسب عنوان قهرمانی معرفی کردند.

 این رقابت در حالی انجام می‌شود که تا اواخر زمستان، منچسترسیتی به لطف خرید‌های گران و پرشمارش در مدت دو، سه سال گذشته، رده اول جدول را با فاصله در اختیار داشت و همشهری‌های اولدترافوردی را در رده دوم می‌دید. در آن موقع تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کردند صدرنشینی این تیم استمرار خواهد یافت و بالاخره من‌سیتی رنگ قهرمانی را خواهد دید. اما چند نتیجه ضعیف و لغزش‌های عجیب و باورنکردنی سبب شد تا تیم آبی‌‌پوش «صدر» را از دست دهد و یونایتدها را به جای خود در جایگاه اول ببیند.


در این حال تحت تاثیر نتایج پرانتقادی که روبرتو مانچینی با «سیتی‌ها» در ابتدای بهار گرفت و فاصله این تیم با شیاطین سرخ زیاد شد، از این رو کارشناسان شانس اندکی را برای «آبی‌های آسمانی» قائل شدند و اعلام کردند یونایتدها بازهم قهرمانی را از آن خود خواهند کرد.


در این اوضاع تیم اول شهر (من‌یونایتد) نیز دستخوش ناکامی‌هایی همچون باخت یک بر صفر از ویگان و تساوی 4 بر 4 مقابل اورتون شد. در مقابل من‌سیتی بار دیگر همه نیروهایش را همچون کارلوس توز و بالوتلی را متحد دید. این حالت اتحاد باعث اوج‌گیری نسبی شاگردان «مانچو»  شد تا فاصله امتیازات با یاران وین رونی کاهش یافته تا جایی که اکنون 3 هفته قبل از پایان فصل، منچستریونایتد با 83 امتیاز صدرنشین باشد و منچسترسیتی با 80 امتیاز در رده دوم امیدهای از دست رفته‌اش را باردیگر بدست آورد.


در چنین فضایی  بدیهی است که کسب نتیجه در این دربی، اولویت اول هر دو تیم است.


در یک سو مانچینی، مربی ایتالیایی که در دو سال گذشته فشار زیادی را تحمل کرده، در کنار شاگردانش باور دارد، در صورت غلبه با هر نتیجه‌ای مقابل یونایتد‌ها، به لحاظ امتیازات تیمش هم امتیاز با این تیم خواهد شد و به لطف میانگین گل زده بهتر(60 گل برای من‌سیتی، 54 گل برای من‌یونایتد ) تیمش صدرنشین جدید لیگ برتر خواهد بود.


مانچو در چند روز گذشته بارها گفته در صورتی که این خواسته او و بازیکنانش تحقق یابد، در دو هفته پایانی نیز تیمش امتیازات کامل را خواهد گرفت و عاقبت رویای قهرمانی‌اش را تحقق خواهد بخشید.


در مقابل سرآلکس فرگوسن‌، این پیر دیر عرصه مربیگری، اطمینان دارد نتیجه بازی آنگونه که رقیب ایتالیایی خیال‌بافی می‌‌کند، نخواهد بود.


مربی اسکاتلندی که 25 سال تمام با کسب افتخارات بیشمار، صاحب کوله‌باری از تجربه است، به توان مردانش باور دارد و معتقد است من‌یونایتد برنده این بازی خواهد بود تا با ایجاد فاصله 6 امتیازی، اندک امید همشهری‌های پرسر و صدا(تعبیری که او نسبت به من سیتی دارد) را از بین برده و یک عنوان قهرمانی دیگر به ویترین افتخاراتش بیفزاید.


آخرین جدال هفته سی و ششم لیگ برتر انگلیس فردا شب (دوشنبه) به نبرد نفس‌گیر دو همشهری از منچستر اختصاص دارد. دربی که به باور تحلیل گران فوتبال در سراسر جهان و حتی اعضای دو تیم سرخ و آبی‌پوش، در فاصله 3 هفته تا پایان فصل، در عمل‌ چهره قهرمان لیگ برتر را به احتمال بسیار مشخص خواهد کرد.


دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اخبار منچستر یونایتد ، اخبار منچستر سیتی ، منچستر یونایتد-منچستر سیتی ،
آخرین ویرایش: - -